معرفی و تاریخجه

 معرفي دانشکده

دانشکده مدیریت و حسابداری به منظور تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص در بخش های خصوصی و دولتی ​​​​​​​با تجدید‌نظر ساختار دانشکده جامع انفورماتیک و مدیریت(1355) و تقسیم آن به سه دانشکده در سال 1370 تاسيس گرديد.

​​​​​​​

گروه های آموزشی مدیریت و حسابداری

 • مدیریت صنعتی و مدیریت فناوری اطلاعات
 • مدیریت بازرگانی
 • مدیریت دولتی
 • مدیریت مالی و بیمه
 • حسابداری

در حال حاضر این دانشکده با  41 عضو هیئت علمی که همگي از افراد صاحب نام؛ در سطوح ملي و بين المللي بوده  و 14 کارمند و حدودا 1200 نفر  دانشجو در مقاطع کارشناسي ؛ارشد و دکتري در حال ارائه خدمات آموزشي و پژوهشي مي باشند. همچنين دانشکده مديريت وحسابداري با ارائه خدمات در کلينيک مديريت و مرکز نوآوري ارتباطي اثر‌بخش با جامعه و صنعت دارد.

حوزه های اصلی توانمندی های فنی و علمی دانشکده مدیریت و حسابداری

 • توانایی اجرای دوره های تخصصی یا کارگاه های آموزشی و پژوهشی کوتاه مدت و میان مدت
 • تدوین برنامه راهبردی برای شرکتها و نهاد های دولتی و خصوصی در حوزه های منابع انسانی ،کسب و کار ،مالی و حسابداری ،فناوری اطلاعات ،صنعت و تجارت
 • اجرای طرح های تحقیقاتی، پیاده سازی الگوها و ارائه راهکار در سازمان های دولتی و خصوصی
 • برگزاری گردهماییها علمی در زمینه علوم مدیریت و گرایشهای مربوطه
 • برگزاری همایش ها و کنفرانس های ملی و بین المللی با توجه به ضرورت صنعت و دانشگاه
 • انجام تحقیقات آزمایشگاهی و میدانی در قالب طرح های پژوهشی
 • تدوین دوره های تخصصی و طرح های پژوهشی مشترک با سایر دانشگاه های داخلی و خارجی

​​​​​​​       انجمن ها و تشکل هاي دانشجويي

 •  ​​​​​​دانشجويان دانشکده مديريت و حسابداری فعاليت فوق برنامه علمی،فرهنگی و اجتماعی خود را در انجمن‌های علمی مديريت و حسابداري،تشکل های بسيج دانشجويي و انجمن دانشجويي دنبال مي کنند،ضمن آنکه مرکز نو آوری دانشکده و کلينيک مديريت نيز که به تازگی شروع به فعاليت نموده است،پذيرای دانشجويان علاقه مند است.

​​​​​​​نشریات دانشکده   

 • دانشکده مدیریت و حسابداری در حال حاضر 4 نشریه تخصصی با نمایه علمی پژوهشی و ISC دارد که در حوزه های مختلف مدیریت اقدام به نشر معتبرترین دستاوردهای علمی محققین داخلی و خارجی می نماید

نام فصلنامه رتبه در ISC نام فصلنامه رتبه در ISC

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Q3

​​​​​​​​​​​​​​

چشم انداز مدیریت مالی چشم انداز مدیریت بازرگانی

سردبیر : دکتر اسماعیل فدائی نژاد

دبیر تخصصی : دکترمحمد اصولیان

مدیر اجرایی: مسلم نیلچی

مدیر مسئول : دکتر سید محمود حسینی

سردبیر: دکتر بهمن حاجی پور

مدیر اجرایی: دکتر مریم اخوان

Q2

Q1
چشم انداز مدیریت دولتی  چشم انداز مدیریت صنعتی

مدیر مسئول : دکتر علی رضائیان

سردبیر : دکتر اکرم هادیزاده

مدیر اجرایی: دکتر طیبه امیرخانی

مدیر مسئول: دکتر بهروز دری

سردبیر : دکتر مصطفی زندیه

مدیر اجرایی : دکتر مسعود ربیعه

​​​​​​​

امکانات دانشکده

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​دانشکده مدیریت و حسابداری با دارا بودن فضایی به مساحت 3310 متر مربع در دو ساختمان قدیم و 2424 متر مربع در ساختمان جدید  جمعا 5734 متر مربع به ازای هر دانشجوی دانشکده 21/4 متر مربع، دارای 24 کلاس آموزشی مجهز به سیستم ویدیو پراژکتور، يک اتاق دفاع، يک تالارکنفرانس، دو سایت کامپیوتر و چندین اتاق اساتید است.

تالار حضرت الزهرا(س) دانشکده مدیریت و حسابداری با ظرفیت 215 نفر و به ابعاد تقریبی 12*12 متر و به مساحت 264 مترمربع وبا ارتفاع 5 متر است                                                      ​​​​​​​

​​​​​​

​​​​​​​کتابخانه دانشکده مديريت و حسابداري در سال 1370 همراه تاسيس دانشکده، شروع به کار کرد و با تلاش و پيگيري دانشگاه و دانشکده، هم اکنون کتابخانه تخصصی دانشکده مدیریت و حسابداری دارای مجموعه غنی مطالعاتی - تخصصی ، فارسی و لاتین خصوصا منابع لاتین چاپ سال های اخیر است.

 • ​​​​​​​​​​​​​​درحال حاضر حدود 15هزار عنوان کتاب فارسي و 4هزار عنوان کتاب لاتين در کتابخانه موجود است وميز امانت،بخش نشريات وکتب مرجع،ميزهاي مطالعه سالن خواهران و برادران،فضاي مربوط به مخازن فارسی و لاتين و بخش مرجع بخش کتابخانه دانشکده مديريت وحسابداری را تشکيل مي دهد.   ​​​​​​​

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

سایت رایانه دانشکده با اختصاص دو فضاي جداگانه کليه خدمات رايانه اي دانشکده را به انجام مي رساند. کليه دروس کامپيوتر دانشکده بصورت تئوری -عملی در يکي از سايت‌های دانشکده ،در فضايی حدودا 73 مترمربع و با دارا بودن 22 دستگاه رايانه برگزار مي گردد. همچنين سايت ديگر دانشکده، با دارا بودن 26 رايانه که تمامي دستگاه‌های فوق به شبکه اينترنت متصل بوده آماده استفاده و ارائه خدمات به دانشجويان در تمامي مقاطع مي‌باشد.