معرفی دانشکده

دانشکده مدیریت و حسابداری به منظور تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص در بخش‌های خصوصی و دولتی با تجدید‌نظر ساختار دانشکده جامع انفورماتیک و مدیریت (1355) و تقسیم آن به سه دانشکده در سال 1370 تاسيس گرديد.
در حال حاضر این دانشکده با 37 عضو هیات‌علمی که همگی از افراد صاحب نام، در سطوح ملی و بين‌المللی بوده و 14 کارمند و حدود 1200 نفر دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری در حال ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی می‌باشند. همچنين دانشکده مديريت و حسابداری با ارائه خدمات در کلينيک مديريت و مرکز نوآوری، ارتباطی اثر‌بخش با جامعه و صنعت دارد.

حوزه‌های اصلی توانمندی‌های فنی و علمی دانشکده:

 • توانایی اجرای دوره‌های تخصصی یا کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی کوتاه‌مدت و میان‌مدت
 • تدوین برنامه راهبردی برای شرکت‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی در حوزه‌های منابع انسانی، کسب و کار، مالی و حسابداری، فناوری اطلاعات، صنعت و تجارت
 • اجرای طرح‌های تحقیقاتی، پیاده‌سازی الگوها و ارائه راهکار در سازمان‌های دولتی و خصوصی
 • برگزاری گردهمایی‌های علمی در زمینه علوم مدیریت و گرایش‌های مربوطه
 • برگزاری همایش‌ها و کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی با توجه به ضرورت صنعت و دانشگاه
 • انجام تحقیقات آزمایشگاهی و میدانی در قالب طرح‌های پژوهشی
 • تدوین دوره‌های تخصصی و طرح‌های پژوهشی مشترک با سایر دانشگاه‌های داخلی و خارجی

 انجمن‌ها و تشکل‌های دانشجويی:

​​​​​​دانشجويان دانشکده مديريت و حسابداری فعاليت فوق برنامه علمی، فرهنگی و اجتماعی خود را در انجمن‌های علمی مديريت و حسابداری، تشکل‌های بسيج دانشجويی و انجمن دانشجويی دنبال می‌کنند، ضمن آنکه مرکز نوآوری دانشکده و کلينيک مديريت نيز که به‌ تازگی شروع به فعاليت نموده است، پذيرای دانشجويان علاقه‌مند است.

امکانات دانشکده:

 • 1- کتابخانه دانشکده مديريت و حسابداری در سال 1370 همراه تاسيس دانشکده، شروع به کار کرد و با تلاش و پيگيری دانشگاه و دانشکده، هماکنون کتابخانه تخصصی دانشکده مدیریت و حسابداری دارای مجموعه غنی مطالعاتی - تخصصی‌، فارسی و لاتین خصوصا منابع لاتین چاپ سال‌های اخیر است.
  درحال حاضر حدود 15 هزار عنوان کتاب فارسی و 4 هزار عنوان کتاب لاتين در کتابخانه موجود است وميز امانت، بخش نشريات و کتب مرجع، ميزهای مطالعه سالن خواهران و برادران، فضای مربوط به مخازن فارسی و لاتين و بخش مرجع بخش کتابخانه دانشکده مديريت وحسابداری را تشکيل می‌دهد.

 • 2- سایت رایانه دانشکده با اختصاص دو فضای جداگانه کليه خدمات رايانه‌ای دانشکده را به انجام می‌رساند. کليه دروس کامپيوتر دانشکده به‌صورت تئوری - عملی در يکی از سايت‌های دانشکده، در فضايی حدودا 73 مترمربع و با دارا بودن 22 دستگاه رايانه برگزار می‌گردد. همچنين سايت ديگر دانشکده، با دارا بودن 26 رايانه که تمامی دستگاه‌های فوق به شبکه اينترنت متصل بوده آماده استفاده و ارائه خدمات به دانشجويان در تمامی مقاطع می‌باشد.

فيلم‌های معرفی دانشگاه:

معرفی دانشگاه شهید بهشتی
قسمت اول
معرفی دانشگاه شهید بهشتی
قسمت دوم
معرفی دانشگاه شهید بهشتی
قسمت سوم
معرفی دانشگاه شهید بهشتی
قسمت چهارم
معرفی دانشگاه شهید بهشتی
قسمت پنجم
معرفی دانشگاه شهید بهشتی
قسمت ششم
معرفی دانشگاه شهید بهشتی
قسمت هفتم
تيزر معرفی دانشکده مديريت و حسابداری
معرفی دانشکده مديريت و حسابداری قسمت اول
معرفی دانشکده مديريت و حسابداری قسمت دوم
معرفی دانشکده مديريت و حسابداری قسمت سوم