تاریخچه

دانشکده مدیریت و حسابداری به منظور تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص در بخش‌های خصوصی و دولتی با تجدید‌نظر ساختار دانشکده جامع انفورماتیک و مدیریت (1355) و تقسیم آن به سه دانشکده در سال 1370 تاسيس گرديد.
در حال حاضر این دانشکده با  41 عضو هیات‌علمی که همگی از افراد صاحب نام، در سطوح ملی و بين‌المللی بوده  و 14 کارمند و حدودا 1200 نفر  دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری در حال ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی می‌باشند. همچنين دانشکده مديريت وحسابداری با ارائه خدمات در کلينيک مديريت و مرکز نوآوری ارتباطی اثر‌بخش با جامعه و صنعت دارد.

معرفی و تاریخجه

 معرفی دانشکده

دانشکده مدیریت و حسابداری به منظور تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص در بخش‌های خصوصی و دولتی با تجدید‌نظر ساختار دانشکده جامع انفورماتیک و مدیریت (1355) و تقسیم آن به سه دانشکده در سال 1370 تاسيس گرديد.

 

 

گروه های آموزشی مدیریت و حسابداری

 • مدیریت صنعتی و مدیریت فناوری اطلاعات
 • مدیریت بازرگانی
 • مدیریت دولتی
 • مدیریت مالی و بیمه
 • حسابداری

در حال حاضر این دانشکده با  41 عضو هیات‌علمی که همگي از افراد صاحب نام، در سطوح ملی و بين‌المللی بوده  و 14 کارمند و حدودا 1200 نفر  دانشجو در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری در حال ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی می‌باشند. همچنين دانشکده مديريت وحسابداری با ارائه خدمات در کلينيک مديريت و مرکز نوآوری ارتباطی اثر‌بخش با جامعه و صنعت دارد.

 

حوزه‌های اصلی توانمندی‌های فنی و علمی دانشکده مدیریت و حسابداری

 

 • توانایی اجرای دوره‌های تخصصی یا کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی کوتاه مدت و میان مدت
 • تدوین برنامه راهبردی برای شرکت‌ها و نهاد های دولتی و خصوصی در حوزه‌های منابع انسانی،کسب و کار ،مالی و حسابداری، فناوری اطلاعات ،صنعت و تجارت
 • اجرای طرح‌های تحقیقاتی، پیاده سازی الگوها و ارائه راهکار در سازمان های دولتی و خصوصی
 • برگزاری گردهمایی‌ها علمی در زمینه علوم مدیریت و گرایش‌های مربوطه
 • برگزاری همایش‌ها و کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی با توجه به ضرورت صنعت و دانشگاه
 • انجام تحقیقات آزمایشگاهی و میدانی در قالب طرح‌های پژوهشی
 • تدوین دوره‌های تخصصی و طرح‌های پژوهشی مشترک با سایر دانشگاه‌های داخلی و خارجی

       انجمن‌ها و تشکل‌های دانشجويی

 •  ​​​​​​دانشجويان دانشکده مديريت و حسابداری فعاليت فوق برنامه علمی، فرهنگی و اجتماعی خود را در انجمن‌های علمی مديريت و حسابداري،تشکل های بسيج دانشجويي و انجمن دانشجويي دنبال می‌کنند،ضمن آنکه مرکز نو آوری دانشکده و کلينيک مديريت نيز که به‌تازگی شروع به فعاليت نموده است، پذيرای دانشجويان علاقه مند است.

​​​​​​​نشریات دانشکده   

 • دانشکده مدیریت و حسابداری در حال حاضر 4 نشریه تخصصی با نمایه علمی پژوهشی و ISC دارد که در حوزه‌های مختلف مدیریت اقدام به نشر معتبرترین دستاوردهای علمی محققین داخلی و خارجی می‌نماید

 

نام فصلنامه رتبه در ISC نام فصلنامه رتبه در ISC

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Q3

​​​​​​​​​​​​​​

چشم‌انداز مدیریت مالی چشم‌انداز مدیریت بازرگانی

سردبیر : دکتر اسماعیل فدائی‌نژاد

دبیر تخصصی : دکتر محمد اصولیان

مدیر اجرایی: مسلم نیلچی

مدیر مسئول : دکتر سید‌محمود حسینی

سردبیر: دکتر بهمن حاجی‌پور

مدیر اجرایی: دکتر مریم اخوان

Q2

Q1
چشم‌انداز مدیریت دولتی  چشم‌انداز مدیریت صنعتی

مدیر مسئول : دکتر علی رضائیان

سردبیر : دکتر اکرم هادیزاده

مدیر اجرایی: دکتر طیبه امیرخانی

مدیر مسئول: دکتر بهروز دری

سردبیر : دکتر مصطفی زندیه

مدیر اجرایی : دکتر مسعود ربیعه

​​​​​​​

امکانات دانشکده

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​دانشکده مدیریت و حسابداری با دارا بودن فضایی به مساحت 3310 متر مربع در دو ساختمان قدیم و 2424 متر مربع در ساختمان جدید  جمعا 5734 متر مربع به ازای هر دانشجوی دانشکده 21/4 متر مربع، دارای 24 کلاس آموزشی مجهز به سیستم ویدیو پراژکتور، يک اتاق دفاع، يک تالارکنفرانس، دو سایت کامپیوتر و چندین اتاق اساتید است.

تالار حضرت الزهرا (س) دانشکده مدیریت و حسابداری با ظرفیت 215 نفر و به ابعاد تقریبی 12*12 متر و به مساحت 264 مترمربع وبا ارتفاع 5 متر است                                                      ​​​​​​​

​​​​​​

​​​​​​​کتابخانه دانشکده مديريت و حسابداری در سال 1370 همراه تاسيس دانشکده، شروع به کار کرد و با تلاش و پيگيری دانشگاه و دانشکده، هم اکنون کتابخانه تخصصی دانشکده مدیریت و حسابداری دارای مجموعه غنی مطالعاتی - تخصصی‌، فارسی و لاتین خصوصا منابع لاتین چاپ سال‌های اخیر است.

 • ​​​​​​​​​​​​​​درحال حاضر حدود 15هزار عنوان کتاب فارسی و 4هزار عنوان کتاب لاتين در کتابخانه موجود است وميز امانت، بخش نشريات و کتب مرجع، ميزهای مطالعه سالن خواهران و برادران، فضای مربوط به مخازن فارسی و لاتين و بخش مرجع بخش کتابخانه دانشکده مديريت وحسابداری را تشکيل می‌دهد.   ​​​​​​​

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

سایت رایانه دانشکده با اختصاص دو فضای جداگانه کليه خدمات رايانه‌ای دانشکده را به انجام می‌رساند. کليه دروس کامپيوتر دانشکده به‌صورت تئوری -عملی در يکی از سايت‌های دانشکده، در فضايی حدودا 73 مترمربع و با دارا بودن 22 دستگاه رايانه برگزار می‌گردد. همچنين سايت ديگر دانشکده، با دارا بودن 26 رايانه که تمامی دستگاه‌های فوق به شبکه اينترنت متصل بوده آماده استفاده و ارائه خدمات به دانشجويان در تمامی مقاطع می‌باشد.